Skontaktuj się z nami telefonicznie 507 207 600 lub na e-mail kontakt@angelevents.pl

Jak znaleźć dobrego DJ-a na wesele ? Część 1

 

Jak znaleźć dobrego DJ-a na wesele?

Przed wyborem DJ-a na wesele, zastanówmy się po pierwsze, ile środków finansowych jesteśmy w stanie przeznaczyć oraz jaką muzykę na naszym przyjęciu weselnym chcielibyśmy słyszeć.

 

Część 1. Muzyka na weselu.

Są DJ-e weselni, którzy grają tylko określone gatunki muzyczne i nie są w stanie zagrać innych ze względu na brak repertuaru bądź fakt nie lubienia danego rodzaju muzyki.

Czasami jest to plusem a czasami minusem.

Dlaczego?

Plusy są takie, że jak Para Młoda gustuje w danym gatunku muzycznym, to wie, że taki DJ na wesele nie wywinie żadnego numeru i nie puści nic czego nie chciałaby usłyszeć, nawet jeśli goście będą linczowali DJ-a za muzykę, nie dając mu żyć za konsoletą 😉

Minusy.

I tu trzeba sobie postawić pytanie. Czy wesele robimy bardziej dla nas, czy jednak dla gości: rodziny i przyjaciół?

Bardzo często dzieje się tak, że Młodzi określają, jaka muzyka ma być grana na ich przyjęciu. Przesyłają swoje ulubiony utwory, które są obowiązkowe do odtworzenia, ale też mówią, jakiej muzyki ( np. Disco-Polo, Biesiady czy New Romantic) w ogóle nie chcą, bo sami nie słuchają i wierzą, że ich goście też nie.

A tu Zonk.

Goście, po którymś toaście, czując już rozluźnienie, nagle przypominają sobie utwory tzw. "hity weselne".  W takim przypadku DJ na wesele, który nie ma takiego repertuaru nie zaspokoi muzycznie tej części gości i parę osób np. ze starszego pokolenia, które bawi się najlepiej właśnie przy takiej muzyce może mieć kwaśną minę. 

Część gości będzie oczywiście bardzo zadowolona, ale część wyjdzie rano z przyjęcia z poczuciem "niewytańczenia".

Co zrobić w takiej sytuacji?

Jeśli naprawdę bardzo nie lubimy danego typu muzyki, to rzeczywiście dać czerwone światło na taki gatunek, ale zastanowić się, czy nie pozwolić na kilka małych najbardziej popularnych akcentów lub czy nie dopuścić opcji, że na życzenie gości jakaś piosenka raz na godzinę będzie dozwolona nawet z dedykacją. Ważne, żeby DJ na wesele był też na tyle asertywny, żeby w przyjazny sposób potrafił odmówić za dużej ilość życzeń muzycznych z niedozwolonych gatunków muzycznych.

Przy takim rozwiązaniu wilk syty i owca cała. Oczywiście tutaj potrzebny jest DJ na wesele, który posiada wszechstronny repertuar z szeroką gamą gatunków muzycznych oraz nie ma oporów przed graniem tego, co może nie do końca lubi.

Opcja: "dla każdego coś miłego", z zachowaniem reguły, że gramy utwory znane i lubiane, które każdy zna i śpiewa, jest najlepszym rozwiązaniem dla dobrego DJ-a na wesele.  DJ weselny może wtedy śledzić parkiet i czytać z niego, którym gościom co najlepiej pasuje. Wie kiedy zwolnić tempo, kiedy przyspieszyć, a także kiedy zagrać muzykę polską a kiedy zagraniczną. Jako Para Młoda mamy wtedy pewność, że minimalizujemy ryzyko, że któraś część gości będzie narzekała na "złego" DJ-a na wesele, który nie brał ich w ogóle pod uwagę.